851Після капітального ремонту у приміщенні Шишацької центральної районної лікарні почав працювати новий цифровий телекереваний рентгендіагностичний комплекс на з робочих місця.

На презентацію, в рамках робочої поїздки районом, завітав голова Полтавської ОР Олександр Біленький

За словами головного лікаря Шишацької ЦРЛ Маргарити Хорольської, попереднє рентгенологічне обладнання знаходилось у вкрай застарілому стані та не відповідало стандартам. Нове обладнання хоч і дороговартістне, але набагато краще та якісніше.

 

Вартість рентгендіагностичного комплексу складає 7 млн 194 тис. грн, з них: 2 млн 200 тис. грн (кошти державного бюджету), 1 млн грн (кошти обласного бюджету), 3 млн 994 тис. грн (кошти районного бюджету).

Нове обладнання забезпечує контрактування з Національною службою здоров’я і відповідає всім вимогам, які виставляє НСЗУ перед видом діагностичного обстеження. Цифрове обладнання націлене на забезпечення населення Шишацького району якісними рентгенологічними дослідженнями. Може робити рентгенографію, флюорографію. Знімки апарат робить якісні, а це означає точність у встановленні діагнозу.

Залежно від потреб пацієнта, обстеження можна робити в положенні стоячи чи лежачи. За день, за допомогою цього апарату, обстежують до 30 пацієнтів.

“Серцем” апарату є пристрій для оцифрування рентгенівських знімків з принтером сухого друку (система рентгенологічна та флюроскопічна OPERAT 90 CSX).

За словами головного лікаря, такого апарату в районних лікарнях подібного рівня немає. Тому, можливо, створять регіональний діагностичний центр, щоб у Шишацькій центральній районній лікарні мали змогу обстежитись жителі сусідніх районів.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зауважив, що лікарню модернізують за вимогами часу. І що це один з найкращих апаратів в області. Такі знаходяться у Полтаві, Кременчуці, а серед районів – виключно на Шишаччині. Також голова Полтавської ОР відмітив, що це зусилля бюджетів різних рівнів – районної влади, обласного. Керівництво району звертає увагу на осучаснення лікарні і її матеріально-технічне забезпечення. Модернізація закладу на цьому не завершується. Є плани, вони суттєві

Кошти на капітальний ремонт та оновлення устаткування збирали гуртом - розповідає голова Шишацької районної ради Владислав Сафонов. Також він зазначив, що нині потрібно зберігати центральні районні лікарні, бо невдовзі вони всі перейдуть до об’єднаних територіальних громад. Тому насамперед, важливо, в якому стані вони перейдуть і що потрібно утримувати заклади у належному стані.

Окрім відкриття рентгенапарату в рамках візиту на Шишаччину голова ОР Олександр Біленький спільно з головою Шишацької районної ради Владиславом Сафоновим, керівництвом районної державної адміністрації, депутатами районної ради, керівниками аграрних підприємств району були присутні на відкритті сучасного міні сирзаводу. Олексій Михайлович Кругляк – фермер, який робить робить акцент на екологічно чистій продукції, запустив лінію по виготовленню сиру. Фермерське господарство «Ромашка» наразі отримало всі належні документи для виготовлення та реалізації своєї продукції яка беззаперечно відповідає всім стандартам галузі.

 

 

 

link presydent

link rada

link kmu

obl-rada

obladmin b

 cropped-logo YMP ministry-1

Портал районних рад України - RAYRADA.ORG.UA